2015. júl. 27.

Csíkszeredai városnapok július 30.-augusztus 2.  

2015. JÚLIUS 30., CSÜTÖRTÖK


STADION UTCAI MÛGYEPES PÁLYA
15.00 / Önkormányzati labdarúgótorna

MIKÓ-VÁR
17.00 / Megrajzolt Csíkszereda – Kelemen Albert
kiállítása
17.30 / A csíksomlyói Mária-szobor 500 éve – Mária-tisztelet Erdélyben – kiállítás-megnyitó
21.00 / Kakuk Marci – a Csíki Játékszín elõadása

SZENT ÁGOSTON-TEMPLOM
19.00 / A Csíki Kamarazenekar városnapi ünnepi hangversenye

2015. JÚLIUS 31., PÉNTEK

PROMENÁD
12.00–18.00 / Kézmûves kiállítás és vásár
16.30 / A városnapok megnyitója, ünnepélyes zászlófelvonás – a Siculum Band Fúvószenekar bemutatkozó koncertje

ERDÉLY CAFÉ – ORPHEUSZ-SÁTOR (a Városi Mûvelõdési Ház elõtt)
19.30 / Borkóstoló Balla Géza díjnyertes boraiból

MIKÓ-VÁR
18.00 / Gyermekfoglalkozás, néptáncoktatás – a Hargita együttes tagjaival
20.00 / A sóvidéki kalapács – A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes elõadása
22.00 / sZempöl Offchestra-koncert

ORIGO-SZÍNPAD (Majláth Gusztáv Károly-tér)
19.00 / Frep Akusztik
20.15 / The Nobody Elses
21.30 / Passed

Nagyszínpad, SZABADSÁG TÉR
17.30 / ROLE
19.00 / PANKASTIC
20.40 / KISTEHÉN
22.40 / COMPACT DISCO
2015. AUGUSZTUS 1., SZOMBAT

PROMENÁD
10.00–18.00 / Kézmûves kiállítás és vásár

VÁR TÉR (parkoló)
10.00–18.00 / VIII. Csík-kupa autómodellverseny

MIKÓ-VÁR
10.00 / Tuzson János-szobor bemutatása
14.00 / Pörgettyû Játszóház
17.00 / A Boszorka bábcsoport elõadása
18.00 / A Real Dance Sporttáncklub elõadása
19.00 / Nagy Lóránt – gitárelõadás
20.00 / Opera- és operettgála
22.00 / Jazzybirds-koncert

KÖZPONTI PARK
9.00–16.30 / 15. PITYÓKAFESZTIVÁL
10.30 / Kosz Szilveszter Néptánccsoport
11.00 / Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes
11.30 / Haccacáré-Orpheum – magyar sanzonok, filmzenék, operett dalbetétek
12.35 / Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes
13.00 / A Boszorka bábcsoport elõadása
13.30 / Vadrózsa Néptánccsoport
14.00 / Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes
14.20 / Open Stage
16.00 / Pityókafesztivál – díjazás
ERDÉLY CAFÉ – ORPHEUSZ-SÁTOR
11.00 / Feketézzünk egyszerûen – Kötetlen beszélgetés a kávézásról
13.00 / Jó itt élni és alkotni! – Építészeti trendek Csíkszeredában és környékén; Tetõkertek „Erdély elvarázsol” Park
15.00 / i2021 – Európa Kulturális Fõváros fórum
17.00 / „Nõileg” Erdélyben
19.00 / Sörkóstoló
21.00 / Kiugró a Csíki Játékszín színészeivel

VÁR TÉR
18.00 / Kutyabemutató

ORIGO-SZÍNPAD (Majláth Gusztáv Károly-tér)
18.00 / Gábor Rudolf
19.00 / Kovács Albert
19.45 / 1st attempt
21.00 / Dirty Job
22.45 / 4 People One Pack 
Nagyszínpad (SZABADSÁG TÉR)
18.30 / BAGOSSY BROTHERS COMPANY
20.30 / KISCSILLAG
22.30 / TRUPA COMPACT
2015. AUGUSZTUS 2., VASÁRNAP

CSÍKI CSOBBANÓ
8.30 / II. Városnapi Amatõr Úszóverseny

VÁR TÉR
9.00 / Tusnád Ásványvíz Székely Maraton – rajt
15.30 / Tusnád Ásványvíz Székely Maraton – díjazás

PROMENÁD
10.00–18.00 / Kézmûves kiállítás és vásár Majláth Gusztáv Károly tér
10.00 / Zumba-bemutató
11.00 / Kangoo-bemutató

ERDÉLY CAFÉ – ORPHEUSZ-SÁTOR
11.00 / Hangyasuli – Házigazda a Zöld SzékelyFöld Egyesület
13.00 / Csíki felfedezõk: Bustya Attila, Imets Tamás
15.00 / Visszük a hírét Székelyföldnek! – Márton Simon, Tófalvi Éva, Trandafir Norbert
17.00 / Megoldási javaslatok a csíki régió gazdasági fejlesztésére
20.00 / Versek és dalok – Szabó Enikõ és barátai

MIKÓ-VÁR
10.00–23.00 / DOB-BAN Ritmusfesztivál
10.00 / Ritmus-ovi – Cserey Csaba; Hompóth Artúr – workshop; Markó Ádám – dob-kurzus; jam-kuckó; hangszersimogató; CsAkEgy sátor a gyerekeknek; Henna testfestés
Koncertek: 17.00 / Megnyitó;
MenZa (RO), EuroAfrican
Playground (AFR/HU); Julius Petrus – Cserey Csaba (SK/RO); Markó Ádám (HU),
FLUX duo (DE); örömdobolás

ORIGO-SZÍNPAD
18.00 / Crisis Band
19.30 / Fading Circles
21.00 / L.S.D.
22.30 / Undercover

Nagyszínpad, SZABADSÁG TÉR

11.00 / Kosz Szilveszter Gyermek- és Ifjúsági
Néptáncfesztivál
18.00 / DEFENDER
20.00 / SZABÓ BALÁZS BANDÁJA
22.00 / BALKAN FANATIK

TÛZIJÁTÉK

 

Vissza